שנת שירות ושירות לאומי

הרשמה לשנת שרות לשנת תשע"ז תתחיל לאחר חופשת סוכות ותימשך עד יום שישי 25/11/2016.
ההרשמה לשרות לאומי באתגרים תיפתח גם היא מיד לאחר חופשת סוכות .
מועמדות/ים מוזמנות/ים להגיש את המועמדות בכתובת המייל: volunteers@etgarim.org
מטרת העמותה בשילוב מתנדבי שנת שרות (ש"ש) – ושירות לאומי (ש"ל) היא לצרף את הצעירים/ות המצטרפים/ות למעגל המדריכים/ות בעמותה, כשותפים/ות למשימה הגדולה של העצמת ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות ושילובם בחברה הכללית.
דרך העשייה היום-יומית מתאפשרת העצמה אישית ומקצועית, תוך היכרות עם אוכלוסיות מיוחדות, חיזוק האחריות החברתית, ופיתוח יכולת המנהיגות.
תפקידיהם של הש"ש והש"ל:
בעמותת אתגרים, הש"ש ומתנדבי/ות הש"ל מצטרפים כמדריכים/ות של קבוצות בתחומי החינוך המיוחד בפעילויות חבל, אופניים, שייט, טיולי אתגר ועוד.
לכל ש"ש/ש"ל יש תכנית הדרכה שבועית, שכוללת פעילות אחת או יותר ביום, יחד עם מדריכים/ות ותיקים/ות אחרים. רו רובן של הפעילויות הן תהליכיות .
מלבד ההדרכות יש לש"ש ולש"ל גם ישיבות של צוותי ההדרכה, פעילויות ייחודיות, סופי שבוע משותפים וסמינרים מקצועייים.
מיונים והכשרות:
שלבי המיון לש"ש ולש"ל יתחילו לאחר סוכות וימשכו כשלושה חודשים שבסופם יבחרו המועמדים/ות שנראים מתאימים/ות לאופי העבודה באתגרים.
הש"ש ומתנדבי/ות הש"ל שייבחרו, יעברו הכשרות מקצועיות בתחומי העיסוק העיקריים שבהם יעסקו; חבלים, אופניים, עזרה ראשונה, שייט, והדרכה עם דגש על הדרכה בטבע.
במהלך השנה מתקיימים סמינרים מקצועיים נוספים לשיפור המקצועיות.
 
מי מתאימים/ות להיות בצוותי ש"ש וש"ל באתגרים?
צעירים/ות שסיימו 12 שנות לימוד שמוכנים/ות ויכולים/ות לעבודה ספורטיבית מאומצת בשטח ושהדרכה של אנשים עם מוגבלות קוראת להם מוזמנים/ות להגיש מועמדות.
לצורך העבודה נדרשות מיומנויות טכניות, יכולת להתמודד עם מצבים ותנאים בלתי צפויים, יכולת הובלה והדרכה, תקשורת בין-אישית טובה, רגישות אנושית ועוד.
קומונה ומגורים (ש"ש + ש"ל):
עמותת אתגרים מקיימת פעילויות לאורכה ולרוחבה של הארץ, מבאר שבע, אשקלון ודימונה בדרום ועד רמת הגולן ואצבע הגליל בצפון.
לכן, הש"ש והש"ל פרוסים לרוב במספר קומונות/דירות (בשנה הקרובה – תשע"ז– תהיה קומונה אחת בת"א , ובה 10 שינשינים/ות) . מתנדבות ומתנדבי הש"ל (5 בנות ושני בנים) יגורו בבאר שבע, ירושלים, בקריות ובעפולה.
ליווי מקצועי:
הש"ש והש"ל מלווים ע"י רכז ומנחים מנוסים בתחומי העשייה באתגרים, בחינוך, הדרכה והנחיית קבוצות.
המנחים אחראים לליווי החברתי, למיון, להכשרות המקצועיות, לחלק מן הסמינרים ולקשר עם גופי השילוח לש"ל ומשרד הבטחון.
במהלך השנה מתקיימים מפגשים קבועים לליווי חברתי וכקבוצות תמיכה וכן סמינרים חברתיים ומקצועיים ייחודיים לש"שינים ולמתנדבות/י הש"ל.
מועמדות/ים לשרות לאומי שימו לב:
חשוב לדעת – מתנדבות/י הש"ל נדרשים לשנתיים שירות בעמותה.
מתנדבות/י השירות הלאומי שותפות/ים בצוותי ההדרכה במספר אזורים בארץ, מתגוררות/ים בדירות של עמותות הש"ל והכשרתן ותחומי פעילותן/ם דומים לאלה של הש"שינים
מועמדות/ים מוזמנות/ים להגיש את המועמדות בכתובת המייל: volunteers@etgarim.org