ההרשמה לשרות הלאומי באתגרים לקראת שנת תשפ"ד נפתחה
ותימשך עד ליום שישי 25/12/2022

למעבר לטופס ההרשמה להתנדבות בשירות הלאומי לחץ.י כאן

אתגרים היא עמותה ללא מטרות רווח, שעוסקת בהעצמה ובשילוב חברתי של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות באמצעות פעילות ספורטיבית בטבע ב-14 תחומי ספורט אתגרי.
מתנדבי השרות הלאומי (ש"ל) ושנת השירות (ש"ש) באתגרים עוברים הכשרה בתחומי הספורט ובהדרכה בתחילת השרות, ומשתלבים בסיומה כמדריכים בפעילויות ביחד עם מדריכים בוגרים העובדים בעמותה.
הפעילויות מתקיימות בימים ראשון עד שישי בשעות הבוקר ו/או אחר הצהריים.
מתנדבי השירות הלאומי מתחייבים לשנתיים שירות מלאות בעמותה, ופועלים באזור אחד מרכזי, שם הם משויכים לרכז מקצועי וצוות מדריכים הפועלים גם הם באותו אזור.
בעזרת ההכשרה והעשייה היום-יומית זוכים בני ובנות השירות הלאומי להעצמה אישית ומקצועית, להיכרות עם אוכלוסיות מיוחדות ומגוונות, לעשייה חברתית משמעותית, לפיתוח יכולת המנהיגות ולהזדמנות לחיים עצמאיים ומלאי משמעות.
*שימו לב כי הדרישה לשירות לאומי בעמותה היא לשנתיים, ואין אפשרות לשרת שנה אחת בלבד.

תחומי הפעילות העיקריים של הש"ל :

הש"ל מדריכים בפעילויות העמותה קבוצות של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות בעיקר בפעילויות חבלים ואופניים, ומסייעים גם בפעילויות שייט, קיאקים, ריצה, טיולי אתגר בטבע ועוד.
רוב הפעילויות המתקיימות בעמותה הן תהליכיות, כלומר סדרות של פעילויות, והמדריכים פוגשים את הקבוצות האישיות שלהם במפגשים קבועים לאורך השנה וזוכים לעבור איתם תהליך משמעותי ועמוק.
לכל ש"ל יש תכנית שבועית אישית, שכוללת פעילות אחת או יותר ביום.

מי מתאימים/ות להיות ש"ל באתגרים?

צעירים/ות, הפטורים משירות צבאי אשר אוהבים פעילות ספורטיבית מאומצת בטבע ורוצים להשתלב בהדרכה ובהעצמה של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות.
לצורך העבודה נדרשות מיומנויות טכניות, יכולת להתמודד עם מצבים ותנאים בלתי צפויים, יכולת הובלה והדרכה, תקשורת בין-אישית טובה ורגישות אנושית.
אין צורך בידע מוקדם באחד או יותר מענפי הספורט בהם העמותה מתמקדת.

שלבי המיון לש"ל כוללים:

• רישום בטופס הרשמה ראשוני
• נוכחות בכנס מידע וחשיפה למועמדים/ות
• השתתפות ביום מיון
• ריאיון אישי

ליווי במהלך שנת השרות :

רכז/ת ישיר/ה - לכל ש"ל יש ליווי של רכז או רכזת ישירים, המנהלים את התחום המקצועי באזור בארץ אליו מתנדבי השירות הלאומי משויכים, והם אחראים ליום יום שלהם מבחינה מקצועית ולקביעת לוח הזמנים השבועי של הש"ל.

רכזת השירות הלאומי – בנוסף לרכז/ת הישיר/ה, רכזת השירות הלאומי מלווה את כלל מחזור הש"ל בעמותה, ליווי אישי וחברתי, החל מתהליך המיון וההכשרה הבסיסית, וכן במהלך השנה, בפגישות קבועות ואירועים מיוחדים.

בין המפגשים השנתיים הקבועים מתקיימת פעם בשבועיים הנחיה של גרעין הש"ל בעמותה והזמן הזה מוקדש לעצירה מהעומס השבועי, זמן חברתי והעמקה במהות השירות והעמותה. בנוסף להנחיות הקבועות ישנם גם סמינרים של הגרעין ביחד עם מתנדבי שנת השירות במהלך השנה. רכזת השירות הלאומי אחראית גם על הקשר עם גורמים אחרים בעמותה ועם עמותות שיל"ת ושלומית- הגוף דרכו הש"ל מתנדבים אצלנו.

מלבד ההנחיות עם רכז הגרעין, כל ש"ל משתתף במהלך השנה בישיבות מקצועיות וחברתיות של צוות ההדרכה האזורי בו הוא פועל ובפעילויות ואירועים עמותתיים.

מגורים:

פעילויות עמותת אתגרים מתקיימות בכל רחבי הארץ, מאילת בדרום ועד אצבע הגליל בצפון ובהתאם לכך, הש"ל פרוסים במספר דירות בהתאם לאזור בו הם מקיימים את עיקר הפעילויות שלהם
יחד איתם גרים עוד מתנדבים אשר מתנדבים בשירות לאומי בעמותת שיל"ת/שלומית אך אינם מתנדבים בעמותת אתגרים.
מחזור הש"ל הנוכחי לשנת תשפ"ג כולל:
3 בנות שירות הפועלות בצוות ירושלים ומתגוררות בדירה בירושלים.
2 בנות שירות הפועלות בצוות דרום ומתגוררות בדירה בבאר שבע.

ההכשרה של ש"ל באתגרים:

בני ובנות השירות הלאומי עוברים תהליך הכשרה מקיף, שכולל הכשרה מקצועית בתחום החבל, תחום הספורט העיקרי שבו יעסקו במשך השנה ובנוסף, הכשרה בתחום ההדרכה, עם דגש על הדרכה של אוכלוסיות מיוחדות.
תקופת ההכשרות מתקיימת לרוב בחודש אוגוסט, וההשתתפות בכל ימי ההכשרות בתקופה זו היא חובה.

בהמשך השנה מתקיימים סמינרים מקצועיים נוספים לשיפור המקצועיות.

ההרשמה לשרות הלאומי באתגרים לקראת שנת תשפ"ד נפתחה
ותימשך עד ליום שישי 25/12/2022

למעבר לטופס ההרשמה להתנדבות בשירות הלאומי לחץ.י כאן

 

לפרטים נוספים על ההרשמה או על אופי השרות הלאומי
מוזמנים/ות ליצור קשר עם נעמה, רכזת השירות הלאומי בעמותה
בטל' מס' - 050-3399820
וכן במייל – naama@etgarim.org