ההרשמה לשירות הלאומי באתגרים לשנת תשפ"ה לקראת סיומה הזדרזו להרשם ליום מיונים הבא

אתגרים היא עמותה העוסקת בהעצמה ובשילוב חברתי של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות באמצעות פעילות ספורטיבית בטבע ב-14 תחומי ספורט אתגרי.

מתנדבי שנת השרות (=ש"ש) והשרות הלאומי (=ש"ל) באתגרים מוכשרים להיות מדריכים של הקבוצות בפעילויות ופועלים ביחד עם מדריכים בוגרים.

הש"שינים עוברים בתחילת שנת השרות הכשרה להדרכה בענפי הספורט השונים ולהדרכת האוכלוסיות המיוחדות ומשתלבים בהמשך כמדריכים בפעילויות.

הפעילויות מתקיימות בימים ראשון עד שישי בשעות הבוקר ו/או אחר הצהריים לעיתים גם בשבת.

העשייה היום-יומית מעצימה ברמה האישית והמקצועית עם תרומה חברתית משמעותית. המפגש וההדרכה של קבוצות מאוכלוסיות מגוונות ומיוחדות הינם גם הזדמנות מעולה לפיתוח יכולת מנהיגות ולחיים בוגרים, עצמאיים ומלאי משמעות.

מחזור הש"ל הנוכחי לשנת תשפ"ד כולל:
 בנות שירות הפועלות בצוות ירושלים ומתגוררות בדירה בירושלים
2 בנות שירות הפועלות באזור הצפון ומתגוררות בדירה בעפולה
2 בנות שירות הפועלות באזור הדרום וים המלח.

תחומי הפעילות העיקריים של הש"ל

הש"ל מדריכים בפעילויות העמותה קבוצות של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות בעיקר בפעילויות חבלים, אופניים ושייט, ומסייעים גם בפעילויות קיאקים, גלישת גלים, ריצה, טיולי אתגר בטבע ועוד. רוב הפעילויות הן תהליכיות, כלומר סדרות של פעילויות. לכל ש"ש יש תכנית שבועית אישית, הכוללת פעילות אחת או יותר ביום.

שלבי המיון לש"ל

• רישום בטופס הרשמה ראשוני
• השתתפות ביום מיונים
• ריאיון אישי

מי מתאימים/ות להיות ש"ל באתגרים?

צעירים/ות לפני צבא, שאוהבים פעילות ספורטיבית בטבע ורוצים להשתלב בהדרכה ובהעצמה של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות. לצורך העבודה נדרשות מיומנויות טכניות, יכולת להתמודד עם מצבים ותנאים בלתי צפויים, יכולת הובלה והדרכה, תקשורת בין-אישית טובה ורגישות אנושית.

ההכשרה של ש"ל באתגרים

בני ובנות השירות הלאומי עוברים תהליך הכשרה מקיף, שכולל הכשרה מקצועית בתחום החבל, תחום הספורט העיקרי שבו יעסקו במשך השנה ובנוסף, הכשרה בתחום ההדרכה, עם דגש על הדרכה של אוכלוסיות מיוחדות. תקופת ההכשרות מתקיימת לרוב בחודש אוגוסט, וההשתתפות בכל ימי ההכשרות בתקופה זו היא חובה. בהמשך השנה מתקיימים סמינרים מקצועיים נוספים לשיפור המקצועיות.

קומונה ומגורים

פעילויות עמותת אתגרים מתקיימות בכל רחבי הארץ, מאילת בדרום ועד אצבע הגליל בצפון ובהתאם לכך, הש"ל פרוסים במספר דירות בהתאם לאזור בו הם מקיימים את עיקר הפעילויות שלהם יחד איתם גרים עוד מתנדבים אשר מתנדבים בשירות לאומי בעמותת שיל"ת/שלומית אך אינם מתנדבים בעמותת אתגרים. מחזור הש"ל הנוכחי לשנת תשפ"ד כולל: 7 בנות שירות המחולקות לדירות באזורים שונים: אשדוד, ירושלים ועפולה. החלוקה לאזורים מתבצעת לפי שיקולים של עמותת אתגרים והעמותה קובעת באיזה דירה כל בת תהיה.

ליווי במהלך שנת השרות

רכז/ת ישיר/ה - כל ש"ש וש"ל מלווה ע"י רכז או רכזת ישירים, שאחראים ליום-יום שלהם מבחינה מקצועית ולקביעת לוח הזמנים השבועי של הש"ש והש"ל. רכז גרעין - בנוסף לרכז/ת הישיר/ה, גרעין מלווה על ידי רכז הגרעין, שאחראי על ליווי הקומונות מהבחינה האישית והחברתית, על תהליך המיון, ההכשרה בתחילת השנה, סמינרים של הגרעין במהלך השנה ועל הקשר עם גורמים אחרים בעמותה ובמשרד הבטחון. בכל קומונה מתקיימות הנחיות קבועות עם רכז הגרעין מדי שבועיים. מלבד ההנחיות של רכז הגרעין, כל ש"ש וש"ל משתתף במהלך השנה בישיבות של צוות ההדרכה, בפעילויות ובאירועים עמותתיים, בסופי שבוע משותפים של הגרעין ובסמינרים מקצועייים.

ההרשמה לשירות הלאומי באתגרים לשנת תשפ"ה לקראת סיומה הזדרזו להרשם ליום מיונים הבא

לפרטים נוספים על ההרשמה או על אופי השרות הלאומי
מוזמנים/ות ליצור קשר עם רחלי, רכזת השירות הלאומי בעמותה
בטל' מס' – 052-4848506
וכן במייל racheli@etgarim.org

גלילה לראש העמוד

איזה כיף שהגעת אלינו

למידע נוסף בנושא
רישום לפעילויות באתגרים
יש להתקשר למשרד חוגים

054-8957201

הישארו מעודכנים

הרשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן