מידע לקראת הרשמה לשנת שירות בעמותת אתגרים-תשפ"ה

ההרשמה לש"ש תיפתח דרך אתר העמותה באינטרנט
מיום שני 9/10/2023 ותימשך עד יום שישי 17/11/2023

אתגרים היא עמותה העוסקת בהעצמה ובשילוב חברתי של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות באמצעות פעילות ספורטיבית בטבע ב-14 תחומי ספורט אתגרי.
מתנדבי שנת השירות (=ש"ש) והשרות הלאומי (=ש"ל) באתגרים מוכשרים להיות מדריכים של הקבוצות בפעילויות ופועלים ביחד עם מדריכים בוגרים.
הש"שינים עוברים בתחילת שנת השרות הכשרה להדרכה בענפי הספורט השונים ולהדרכת האוכלוסיות המיוחדות בתחילת השרות ומשתלבים בהמשך כמדריכים בפעילויות.
הפעילויות מתקיימות בימים ראשון עד שישי בשעות הבוקר ו/או אחר הצהריים. לעיתים יש אירועים גם בשבת.
לאחר ההכשרה ועם העשייה היום-יומית זוכים הש"שינים להעצמה אישית ומקצועית, להיכרות עם אוכלוסיות מיוחדות ומגוונות, לעשייה חברתית משמעותית, לפיתוח יכולת מנהיגות ולהזדמנות לחיים עצמאיים ומלאי משמעות.

תחומי הפעילות העיקריים של הש"ש

הש"ש מדריכים בפעילויות העמותה קבוצות של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות בעיקר בפעילויות חבלים, אופניים ושייט, ומסייעים גם בפעילויות קיאקים, גלישת גלים, ריצה, טיולי אתגר בטבע ועוד. רוב הפעילויות הן תהליכיות, כלומר סדרות של פעילויות. לכל ש"ש יש תכנית שבועית אישית, הכוללת פעילות אחת או יותר ביום.

שלבי המיון לש"ש

- רישום דרך אתר עמותת אתגרים באינטרנט (ייפתח ב-9/10/23, מיד לאחר סוכות)
- נוכחות בכנס מידע למועמדים
- השתתפות ביום מיון
- ריאיון אישי

מי מתאימים/ות להיות ש"ש באתגרים?

צעירים/ות לפני צבא, שאוהבים פעילות ספורטיבית בטבע ורוצים להשתלב בהדרכה ובהעצמה של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות. לצורך העבודה נדרשות מיומנויות טכניות, יכולת להתמודד עם מצבים ותנאים בלתי צפויים, יכולת הובלה והדרכה, תקשורת בין-אישית טובה ורגישות אנושית.

ההכשרה של ש"ש באתגרים

הש"שינים עוברים תהליך הכשרה מקיף, שכולל הכשרה מקצועית בתחום הספורט העיקרי שבו יעסקו במשך השנה ובנוסף, הכשרה בתחום ההדרכה, עם דגש על הדרכה של אוכלוסיות מיוחדות

קומונה ומגורים

פעילויות עמותת אתגרים מתקיימות בכל רחבי הארץ, מאילת בדרום ועד אצבע הגליל בצפון ובהתאם לכך, הש"ש פרוסים במספר קומונות בדירות שכורות של העמותה. מחזור הש"שינים כולל השנה - תשפ"ד – 22 ש"ש, שגרים ב - 3 קומונות; בת"א, בחולון ובקריית מוצקין, כשבכל אחת מהן 6-9 ש"ש

ליווי במהלך שנת השרות

רכז/ת ישיר/ה - כל ש"ש מלווה ע"י רכז או רכזת ישירים, שאחראים ליום-יום שלהם מבחינה מקצועית ולקביעת לוח הזמנים השבועי של הש"ש. רכז גרעין - בנוסף לרכז/ת הישיר/ה, גרעין מלווה על ידי רכז הגרעין, שאחראי על ליווי הקומונות מהבחינה האישית והחברתית, על תהליך המיון, ההכשרה בתחילת השנה, סמינרים של הגרעין במהלך השנה ועל הקשר עם גורמים אחרים בעמותה ובמשרד הבטחון. בכל קומונה מתקיימות הנחיות קבועות עם רכז הגרעין מדי שבועיים. מלבד ההנחיות של רכז הגרעין, כל ש"ש משתתף במהלך השנה בישיבות של צוות ההדרכה, בפעילויות ובאירועים עמותתיים, בסופי שבוע משותפים של הגרעין ובסמינרים מקצועייים.

ההרשמה לש"ש תיפתח דרך אתר העמותה באינטרנט
מיום שני 9/10/2023 ותימשך עד יום שישי 17/11/2023

גלילה לראש העמוד
הישארו מעודכנים

הרשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן