פעילות בבתי ספר ובגני ילדים

פעילות בבתי ספר ובגני ילדים

מי אנחנו?

עמותת אתגרים פועלת במטרה לאפשר לילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלויות למצות את הפוטנציאל האישי הגלום בהם, לחזק ולהרחיב את יכולותיהם בכל תחומי החיים ולשלבם בקהילה באמצעות ספורט ופעילות אתגרית בטבע.

במסגרת התכניות התהליכיות בבתי הספר והגנים לחינוך המיוחד, במהלך שנת הלימודים אנו מעבירים 3000 פעילויות בכ-200 מסגרות הפרוסות ב-17 רשויות. מאז 2007 התכנית נתמכת על ידי תקציב מכרז משרד החינוך ועומדת בכל דרישות חוזר המנכ"ל.

מהו הכלי האתגרי?

כלי העבודה שלנו הם פארקי חבלים, משימות מתחום הלמידה האתגרית (Out Door Training), הטבע והקבוצה. הפעילות מתבססת על מספר גישות, בהן הפסיכולוגיה החיובית וגישת הכוחות, המתמקדות בטיפוח חוזקות וכישרונות הפרט ובמימוש הפוטנציאל האישי של כל אדם. הכלי האתגרי פועל בארבעה צירי השפעה: מוטורי, רגשי, חברתי וקוגניטיבי. המטרה היא לסייע לפרט ולקבוצה להתמודד טוב יותר ובאופן נכון יותר עם העולם החיצוני באמצעות החוויות שהם עוברים במהלך הפעילות.

מה אנו מציעים?

יחד עם הצוות החינוכי של המסגרת אנו מתאימים תכנית עבודה ייעודית לכל קבוצה, לכל גיל (21-3) ולכל מוגבלות בהתאם למטרות שהוגדרו. התכנית כוללת 25-13 מפגשים שבועיים ומחולקת לאשכולות על פי מטרות, כשרמת הקושי עולה ממפגש למפגש. הפעילות נמשכת עד 3 שעות וכוללת שלושה שלבים: פתיחה, פעילות במתקן עיקרי וסיכום, בו מתבצע עיבוד החוויות שנרכשו במהלך המפגש והשלכת התובנות לחיי היומיום. בתוך התהליך אנו מציעים לשלב גם פעילויות אופניים ושייט חווייתיות לחיזוק תחושת העצמה ושבירת שגרה.

 

השארת תגובה